Facebook

Logga in
?
Glömt?Logga in

Hjälp för inloggning

  • För att få tillgång till ditt lösenord anger du din e-postadress i inloggningsrutan.
  • Lösenordsfältet lämnar du tomt.
  • Fyll i kryssrutan "påminnelse av lösenord".
  • Klicka logga in och vänta sedan på ditt lösenord som automatiskt skickas till din e-postadress inom ett par minuter.
ARTICLE
1147
1a408d7077d47c81c93b5cd94ab3b087
Tillbaka (UPD: 2018-07-10 09:32:58)

Resultatet i VM-tipset - Hela listan!

Prissumma
Placering
Namn
1:a mål
Poäng

  15000 kr   1   Larsec AB Cerild   4m36s   31
    6000 kr   2   Cerild Forslund   4m36s   31
    1000 kr   3   Mats Lhådö   18m18s   30
    4000 kr   4   Elin Olander Höjer   27m6s   30
    2000 kr   5   Thomas Böckert   28m53s   30
    3000 kr   6   Linus Lindvall   29m43s   30
    1000 kr   7   Jonas Eklund   37m25s   30
    1000 kr   8   Stefan Pettersson   13m13s   29
    1000 kr   9   Niklas Hyttsten   13m 26s   29
    1000 kr   10   Tobias Eriksson   7m17s   29
    1000 kr   11   Robin Widding   22m39s   29
    1000 kr   12   Arne Thorsén   39m27s   29
    1000 kr   13   Arvid Persson   17m4s   29
    1000 kr   14   Arne Wåhlsted   11m30s   28
    1000 kr   15   Mats Eriksson   13m12s   28
    16   Björn Banér   23m 11s   28
    17   Bruno dal Monte   23m26s   28
    18   ESK konsortiet 1   33m5s   28
    19   Fanny Forsberg   23m34s   28
    20   Håkan Mattsson   4m32s   28
    21   Jakob Drews   31m25s   28
    22   Joakim Lhådö   34m 16s   28
    23   Johan Rappel   27m27s   28
    24   Johan Svensson   17m52s   28
    25   Maria Arnell   39m21s   28
    26   Max Forsberg   34m23s   28
    27   Mia Larsson   19m 12s   28
    28   Ola Bergström   72m 13s   28
    29   Robin Boman A-son   24m37s   28
    30   Susann Rosenquist   7m48s   28
    31   Adrian Alan   33m25s   27
    32   Anders Jagermo   63m59s   27
    33   Anders Nilsson   10m30s   27
    34   Ann-Marie Höjer   16m54s   27
    35   Christina Dahlberg   17m36s   27
    36   Hasse Norell   4m27s   27
    37   Herik Borg   75m 14s   27
    38   Håkan Evengård   3m3s   27
    39   Jan Dahlin   38m23s   27
    40   Jessiqa Tillbom   12m37s   27
    41   Jimmy Hammarsten   28m37s   27
    42   Jonathan Böckert   66m29s   27
    43   Kent Walger   39m 45s   27
    44   Lasse Himanen   57m31s   27
    45   Marcus Grundén   13m37s   27
    46   Markus Drews   63m15s   27
    47   Mathias Nilsson   18m23s   27
    48   Nichlas Norell   16m34s   27
    49   Olle Jateus   5m 10s   27
    50   Ove Jansson   12m3s   27
    51   Patrik Bäckros   50m40s   27
    52   Patrik Feltendal   22m21s   27
    53   Per o Arne       27
    54   Pontus Lindtoth   36m 12s   27
    55   Raymond Pettersson   28m37s   27
    56   Sören Hedengren   21m4s   27
    57   Thom Kendorf   12m17s   27
    58   Tomas L Bremfors   22m15s   27
    59   Ulf Jansson   14m21s   27
    60   Vitalis Jagermo   72m36s   27
    61   Anders Wikström   3m25s   26
    62   Anette Östlund   11m41s   26
    63   Axel o Freddy   32m33s   26
    64   Bengt Johansson   54m12s   26
    65   Björn Andersson   8m15s   26
    66   Björn Roberg   21m21s   26
    67   Bosse Pettersson       26
    68   Fredrik Laurin   4m21s   26
    69   Fredrik Söderberg   23m43s   26
    70   Gunnar Högberg   33m21s   26
    71   Gustaf Persson   38m13s   26
    72   Göran Olsson   45m   26
    73   Hans Persson   23m 21s   26
    74   Håkan Karlsson   13m13s   26
    75   Håkan Pinola   12m23s   26
    76   Jari Söderling   32m40s   26
    77   Jesper Reinholdsson   15m15s   26
    78   Joakim Grankvist   24m8s   26
    79   Johan Höjer   23m16s   26
    80   Jonas Garpegård   7m12s   26
    81   Jonas Hansson   64m13s   26
    82   J-Å Schenning   37m23s   26
    83   Kalle Larsson   27m 57s   26
    84   Kenneth Andersson   24m12s   26
    85   Lars Englundh   99m32s   26
    86   Larsec AB Basse   99m32s   26
    87   Marcus Petterson   35m 25s   26
    88   Moa Piispanen   17m21s   26
    89   Patrik Bjerketun   17m22s   26
    90   Peter Sehlin   18m40s   26
    91   Pilot Karlsson   22m58s   26
    92   Ruben Johansson   35m 35s   26
    93   Stefan Bolin   131m 22s   26
    94   Stefan Friberg       26
    95   Stefan Rönning   21m 13s   26
    96   Ulf Pettersson   61m 02s   26
    97   Ulf Öberg   7m24s   26
    98   Unilast   21m12s   26
    99   Örjan Lövgren   47m28s   26
    100   Örjan Pettersson   12m 59s   26
    101   Anders Mattsson   34m12s   25
    102   Andreas Hammar   14m37s   25
    103   Anton Lindquist   38m22s   25
    104   Anton o Tobias   26m 26s   25
    105   Bo Andersson   13m40s   25
    106   Börje Göransson   4m52s   25
    107   Erik Kinnander   42m29s   25
    108   ESK konsortiet 2   54m5s   25
    109   ESK konsortiet 5   7m12s   25
    110   Fabian Fredriksson   17m38s   25
    111   Gustav Jepson   21m7s   25
    112   Herbert Herman   3m45s   25
    113   Hugo Rödlund   34m42s   25
    114   Håkan Södergran   128m15s   25
    115   Jan Haeger   35m33s   25
    116   Johan Johansson   14m23s   25
    117   Johan Mattsson   29m0s   25
    118   Johanna Evengård    23m23s   25
    119   Johannes Karlsson   20m30s   25
    120   Jonas Falk   19m35s   25
    121   Jonathan Åhlin   25m30s   25
    122   Kakan Granström   37m23s   25
    123   Kilian Lundblad   24m17s   25
    124   Lasse Lenell   13m 20s   25
    125   Lotta Pettersson   47m13s   25
    126   Malte   33m7s   25
    127   Mathias Björkman   14m 20s   25
    128   Mats Westerlund   32m31s   25
    129   Mikael Laaksonen   9m 13s   25
    130   Oscar Molina       25
    131   Paulina Holm   26m35s   25
    132   Per Görling   28m 35s   25
    133   Pernilla Pettersson   32m9s   25
    134   Per-Ola Nilsson   37m46s   25
    135   Philip Eriksson   34m15s   25
    136   Pierre Bertilsson   22m 43s   25
    137   Pontus Lunden   114m36s   25
    138   Stefan Holm   69m30s   25
    139   Sune Persson   1m2s   25
    140   Sören Gabrielsson   17m20s   25
    141   Tomas Green   33m12s   25
    142   Tommy Knutsson   54m05s   25
    143   Torbjörn Båtman   12m26s   25
    144   Vig/Carlsson   41m26   25
    145   Åsa Odenlid   11m47s   25
    146   Agneta Windh Carlsson   3m27s   24
    147   Alexandre Campo       24
    148   Anders Liljestrand   2m20s   24
    149   Anders Löfgren   24m15s   24
    150   Anders Pettersson   19m 53s   24
    151   Anders Åhlin   29m37s   24
    152   Andreas Lennartsson   28m 10s   24
    153   Andreas Yttermark   9m9s   24
    154   Björn Hjelte   70m35s   24
    155   Bluesbrothers   52m8s   24
    156   Calle Söderberg   76m9s   24
    157   Dennis Bäckros   51m36s   24
    158   Emil Lindquist   31m14s   24
    159   Emil Ramström   36m 12s   24
    160   Emil Schenning   48m35s   24
    161   Erik Grattback   78m48s   24
    162   Erik Saers   63m 23s   24
    163   Gabriel Westergren   23m27s   24
    164   Herok   35m 10s   24
    165   Håkan Mattsson   73m08s   24
    166   Jan Andersson   17m48s   24
    167   Janne Hedström   1m42s   24
    168   Jarmo Nippon   24m10s   24
    169   Jeanette Zetterholm   37m21s   24
    170   Jens Sjöblom   61m37s   24
    171   Jens Ålin   47m30   24
    172   Jesper Modig   71m 36s   24
    173   Joakim Pettersson   37m24s   24
    174   Jonas Toft   32m40s   24
    175   Kajsa Karlsson   13m53s   24
    176   King Jansson   39m08s   24
    177   Kjell Fredriksson   34m8s   24
    178   Kjell Mattsson   38m40s   24
    179   Kristian Mangs   60m38s   24
    180   Lars Thorsén   2m10s   24
    181   Larsec AB Jocke   37m24s   24
    182   Lasse Wagerlind   26m37s   24
    183   Leif Bäckros   23m23s   24
    184   Lelle Jakobsson   14m23s   24
    185   Lennatr Henskär    31m 12s   24
    186   Magnus Karlsson   17m34s   24
    187   Martin Andersson   105m20s   24
    188   Martin Hjelm   25m 10s   24
    189   Martin Kinnander   14m36s   24
    190   Mattias Lahdosson   14m10s   24
    191   Micke Landström   70m27s   24
    192   Mikael Granqvist       24
    193   Mikael Gustafsson   14m12s   24
    194   Nic Ramsten   3m2s   24
    195   Niklas Redlund   21m13s   24
    196   Olle Kullinger   3m52s   24
    197   Omid Abedinzade   37m25s   24
    198   Ove Jonsson   28m36s   24
    199   Peter Westman   7m 15s   24
    200   Rickard Pojkela Thunberg   90m 49s   24
    201   Robert Wahlström   10m8s   24
    202   Stefan erikssom   16m 27s   24
    203   Svante Bodin   16m20s   24
    204   Thomas Adler   15m7s   24
    205   Thomas Nordholm   27m43s   24
    206   Togga Carlsson   23m5s   24
    207   Tomas F Andersson   8m35s   24
    208   A Hammarsten   5m37s   23
    209   Adama   25m30s   23
    210   A-K Schenning   21m26s   23
    211   Alexander Njie    17m23s   23
    212   Anders Olsson   36m51s   23
    213   Anders Hallman   38m0s   23
    214   Andreas Engberg   14m22s   23
    215   Andreas Hyttsten   22m 14s   23
    216   Aron Fredriksson   23n4s   23
    217   Calle Lidén       23
    218   Claes Kinnander   111m   23
    219   Claes Lagelius   12m10s   23
    220   Cristoffer Östlund   10m8s   23
    221   Dennis Imrell   37m13s   23
    222   Elsy Persson   11m25s   23
    223   ESK konsortiet 3   37m46s   23
    224   FME Olander Höjer   17m33s   23
    225   Göran Södergran   43m11s   23
    226   Hampus Bergström   29m 12 s   23
    227   Håkan Jernberg   3m40s   23
    228   Håkan Persson   13m 43s   23
    229   Ilkka Liendau   37m 24s   23
    230   Jan Ågren   4m22s   23
    231   Jarmo Nippon   23m10s   23
    232   Jocke Berglind       23
    233   Jonny Rödlund   72m13s   23
 Bästa tid    234   Kenneth Andersson   11m32s   23
    235   Kent Sundelin   12m30s   23
    236   Kjell Törnblom   2m12s   23
    237   Kjell Wahlström   2m56s   23
    238   Larsec AB Tony   12m13s   23
    239   Lena Hedström   23m18s   23
    240   Loakom Heneskär   23m 45s   23
    241   Macus Hedström   7m 49s    23
    242   Magnus Legnerfält   15m49s   23
    243   Mats Höjer   44m38s   23
    244   Mats Nordström   27m16s   23
    245   Micke Eriksson       23
    246   Micke Levin   17m  43s   23
    247   Pavo   28m32s   23
    248   Per Båtman   27m19s   23
    249   Peter Erixon   5m27s   23
    250   Rasmus Lööv   37m30s   23
    251   Robert Steinvall   38m 12s   23
    252   Robin Holm   128m15s   23
    253   Roger Elf   12m03s   23
    254   Sandra Mattsson   75m23s   23
    255   Sture Wiman   8m32s   23
    256   Team Westman   38m 04s   23
    257   Nicklas Larsson   32m 05s   23
    258   Tobias Lindevall   32m17s   23
    259   Tony Pettersson   12m23s   23
    260   Ulrika Wahlberg   8m54s   23
    261   Anders Hedlund   3m15s   22
    262   Ann Ulmstedt   90m0s   22
    263   Börje Pilkka   14m38s   22
    264   Catrin Sundsten   7m 52s   22
    265   Evy Loberg   4m32s   22
    266   Fredrik Lindberg   65m35s   22
    267   Gert Kajving   11m8s   22
    268   Harry Blomqvist   5m 33s   22
    269   Ian Eriksson   2m09s   22
    270   Jan Asplund   3m24s   22
    271   Jan Edbom   5m37s   22
    272   Jan Eri Swärd   18m 23s   22
    273   Janne Edwinsson   79m2s   22
    274   Johan Borg   23m 58s   22
    275   John Nyström   34m21s   22
    276   Jonas Strandberg   49m30s   22
    277   Kari Lappalainen   12m56s   22
    278   Kjelle Bertilsson   13m 55s   22
    279   Kristian Åhlén   52m13s   22
    280   Lars Borgkvist   7m38s   22
    281   Lars Olsson   67m67s   22
    282   Larsec AB Svante   43m12s   22
    283   Liselotte Ahlén   57m23s   22
    284   Magnus Bromark   72m4s   22
    285   Maja Johansson   73m12s   22
    286   Marcus Sjöberg   37m15s   22
    287   Maria Asplund   34m19s   22
    288   Mats Roberg   6m24s   22
    289   Mattias Andersson   27m 34s   22
    290   Mattias Lhådö   76m31s   22
    291   Matts Enström   1m10s   22
    292   Micael Axelsson   63m21s   22
    293   Michael Berglind   17m23s   22
    294   Niklas Källman   24m 48s   22
    295   Ove Larsson   1m12s   22
    296   Ove Sjöblom   12m12s   22
    297   Patrik Borg   5m 02s   22
    298   Patrik Pihl   6m22s   22
    299   Patrik Söderberg   90m1s   22
    300   Per Hagdahl   108m 18s   22
    301   Per Ihrsen   33m15s   22
    302   Peter Asplund   50m3s   22
    303   Robert Rönnholm   33m17s   22
    304   Ronny Lindblom   8m30s   22
    305   Rune Åhlin   6m23s   22
    306   Sol Grinde   42m36s   22
    307   Svante Domberg   43m12s   22
    308   Thomas Johansson   37m43s   22
    309   Tomas Grip   44m28s   22
    310   Tomas Matsson   29m40s   22
    311   Tommy  Mattsson   28m34s   22
    1000 kr   312   Alfred Lund   11m32s   21
    313   Annete Johansson   19m23s   21
    314   Arne Emanuelsson   6m6s   21
    315   Bosse Albertsson    4m17s   21
    316   Carina Strand   37m12s   21
    317   Caroline Högerberg   3m29s   21
    318   Erik Götberg   87m39s   21
    319   Erik Löfman   32m 55s   21
    320   ESK konsortiet 4   13m26s   21
    321   Fredrik Andersson   5m30s   21
    322   Fredrik Lidmyr   9m 38s   21
    323   Fredrik Ulmstedt   67m24s   21
    324   Helene Vicksell   63m15s   21
    325   Håkan Hellsten   15m36s   21
    326   Jan-Erik Flink   8m 13s   21
    327   Johan Bosch   7m34s   21
    328   Juha Vähäsäyrinki   11m26s   21
    329   Kalle Ljungberg   21m21s   21
    330   Kent Taxén   17m23s   21
    331   Lars Strand   16m32s   21
    332   Lena Hedström   39m26s   21
    333   Lennart Heneskär   7m20s   21
    334   L-P-Swäed   37m 27s   21
    335   Magnus Anjou   22m21s   21
    336   Mats Andersson   29m48s   21
    337   Mattias Hemlin   77m12s   21
    338   Mikael Högerberg   2m37s   21
    339   Mårten Pettersson   9m17s   21
    340   Niklas Henriksson   68m23s   21
    341   Patrik Nybegr   19m 19s   21
    342   Ralf Bäckroos   59m15s   21
    343   Robin Westerberg   22m 44s   21
    344   Roland Reutervall   15m30s   21
    345   Rolle Jonsheden   37m26s   21
    346   Ronnie Olsson   14m20s   21
    347   Team Bodin   30m21s   21
    348   Thomas Lindblom   19m37s   21
    349   Thomas Wallin   27m18s   21
    350   Tommy Karlsson       21
    351   Ville Johansson   78m12s   21
    352   Anders Abelsson   42m0s   20
    353   Björn Johansson   25m12s   20
    354   Björn Sundsten   62m 15s   20
    355   Inger Bergström   7m14s   20
    356   Jan Larsson   76m 04s   20
    357   Jerker Olsson   30m 30s   20
    358   Joakim Jonsheden   64m22s   20
    359   Johan Edbom   53m27s   20
    360   Jonas Lind   124m12s   20
    361   Kimmo Asikainen   34m6s   20
    362   Lars Dibell   1m24s   20
    363   Lars Westman   7m 32s   20
    364   Lena Mattsson   12m33s   20
    365   Marcus Karlsson   23m11s   20
    366   Margareta Larsson   17m14s   20
    367   Pelle Johansson   34m 12s   20
    368   Sigrid Hedström   19m36s   20
    369   Stefan Lundqvist   17m 26s   20
    370   Sören L   3m 28s   20
    371   Ulf Söderholm   23m14s   20
    372   Anders Ulmstedt   93m 01s   19
    373   Andreas Brännström   27m13s   19
    374   Bosse Albertsson    3m22s   19
    375   Edvin Pettersson   40m 26s   19
    376   Fritte Johansson   21m7s   19
    377   Grim Båtelson   56m25s   19
    378   Jan Eklund   22m 16s   19
    379   Mattias Fredenstedt   27m32s   19
    380   Michael Eklund   28m10s   19
    381   Mikael Wigh   17m 43s   19
    382   Pelle Johansson   19m19s   19
    383   Anders Jalonen   15m37s   18
    384   Anna Höjer   61m28s   18
    385   Chrisoffer Norén   22m 13s   18
    386   Inger Larsson   2m 15 s   18
    387   Janne Grattback   43m5s   18
    388   Rolf Pettersson   14m 13s   18
    389   Sores Mert   20m18s   18
    390   Stefan Roberg   37m21s   18
    391   Anna Karlsson   52m33s   17
    392   Görel Ulmstedt   10m47s   17
    393   Majken Lönn   34m36s   17
    394   Malin Olofsson   23m21s   17
    395   Mriana Borg   44m 58s   17
    396   Pia Ellingingsson   27m 32s   16
    397   Torgny Vikström   15m10s   15
    1000 kr   398   Linus Karlsson       11
larson

Posten senast uppdaterad 10 jul 2018 kl. 09:32

51